Dvojna zmaga Poljakov, trije Slovenci v finalu

Poljak Kamil Stoch (134 m in 130.5 m; 289.9 točk) je zmagal na drugi tekmi za svetovni pokal v smučarskih skokih v Lillehammerju. Na drugem mestu je prav tako pristal Poljak Maciej Kot (129.5 m in 136 m; 289.3 točk), na tretjem pa Nemec Markus Eisenbichler (128.5 m in 135 m; 286.2 točk). Slovenija je imela v finalu tri predstavnike. Najboljši Slovenec je bil mlajši od bratov Prevc (131,5 m in 131,5 m; 283,4 točk), Domen, ki je končal na šestem mestu, Peter Prevc (130,5 m in 132 m; 282,3 točk) je končal na devetem, Jurij Tepeš (136 m in 124 m; 133,6 točk) pa na šestnajstem mestu. Tepeš je po prvem krogu zasedal celo drugo mesto, vendar po drugem padel na šestnajsto. Drugi zasledovalec Domna Prevca v skupnem seštevku svetovnega pokala, Andre Tande, je končal na čertem mestu. V finale se nista uvrstila Anže Lanišek, ki je končal na 37. mestu in Nejc Dežman na 42.
Brata Prevc sta po prvi seriji skokov napredovala, Domen iz osmega mesta na šesto, Peter pa iz desetega na deveto. Krepko je padel Tepeš, ki je po prvem skoku zasedal drugo mesto in imel le 4,1 točke zaostanka za vodilnim Kamilom Stochom, vendar je s ponesrečenim drugim skokom pristal na šestnajstem mestu.
Vremenski pogoji za zadnjo skupino skakalcev v prvi seriji, so bili izjemno težki, tako da Domen Prevc praktično ni imel možnosti biti med najboljšimi. Prav tako Andre Tande, ki je po prvi seriji zasedal zgolj 23. mesto, vendar mu je v drugi seriji uspel izjemen skok (141 m) in je na koncu zasedel četrto mesto.
Šesto mesto je bilo za Domna dovolj, da je v skupnem seštevku obdržal vodilno mesto s 360 točkami. S 308 točkami mu sledita Andre Tande in Maciej Kot (247). Peter Prevc je zbral 135 točk in zaseda deseto mesto, Jurij Tepeš pa s 47 točkami 22.