Maribor iz Celja s točko

Tekma 25. kroga Prve lige Telekom med Mariborom in Celjem se je končal z izidom 1:1. Tako je bil prekinjen Mariborov niz treh zaporednih zmag v spomladanskem delu prvenstva.

Točke so verjetno bolj veseli Celjani, ki so od 54. minute igrali z igralcem manj. Po nespretnem posredovanju je Tomislav Barišič prejel drugi rumeni karton.

Tekmo so bolje začeli Mariborčani, ki so povedli že v 6. minuti tekme. Po lepi podaji Vršiča je Novaković rutinirano po tleh poslal žogo v desni vratarjev kot. Po doseženem zadetku so Mariborčani še nekajkrat poskušali z nevarnimi akcijami povišati vodstvo, vendar neuspešno. Na sredini prvega polčasa je Celjanom uspelo vzpostaviti ravnotežje na igrišču, v izdihljajih prvega polčasa pa je Dalibor Volaš izkoristil zmedo pred vrati svojega nekdanjega kluba in z lepim volejem poslal žogo za Handanovićev hrbet.

V drugem polčasu je predvsem po izključitvi Barišiča prevladoval Maribor, Celjani pa so bili nevarni iz protinapadov. Gola do konca tekme ni uspelo doseči nobeni ekipi in tako je ostalo pri delitvi točk.

Maribor je s tem remijem vodstvo pred Olimpijo povišal na 10 točk, vendar lahko Olimpija danes proti Kopru z zmago zniža zaostanek na 7. Vsekakor bo zanimivo videti ali se Olimpija po treh zaporednih porazih lahko pobere proti ekipi, ki v tem delu prvenstva za zdaj deluje zelo čvrsto.