Maribor povečal prednost pred Olimpijo

23. krog Prve lige Telekom se je končal z zmago Maribora proti Gorici na prestavljeni tekmi v goriškem Športnem parku. Maribor je zmagal z 2:4 in tako Olimpiji v prvenstvu pobegnil na velikih 6 točk prednosti, saj je Olimpija v nedeljo v Stožicah izgubila z velenjskim Rudarjem z 2:4.

V Športnem parku so po enajstmetrovki v 15. minuti povedli Goričani. Jasmin  Handanović je s slabim posredovanjem v kazenskem prostoru podrl Nigerijca Amarchija Osujo. Iz bele točke je zadel Miran Burgić. Maribor je odgovoril v 35. in 41. minuti. Oba gola je s polvolejem zadel Dare Vršič. Kot asistent se je pod gol obakrat podpisal Milivoje Novaković. Prvi polčas se je končal z rezultatom 1:2 za Maribor.

Tudi drugi polčas se je bolje začel za Goričane. Po igranju Šulerja z roko v svojem kazenskem prostoru, je glavni sodnik Aleksandar Kasapović, zelo strogo dosodil enajstmetrovko za Gorico. V 59. minuti je ponovno streljal Burgić, vendar je tokrat Handanović z odličnim posredovanjem ubranil strel.

Igralcev Maribora dvomljivo dosojena enajstmetrovka ni zmedla. V 63. minuti je po hitrem protinapadu zadel najboljši strelec Maribora v tej sezoni, Luka Zahović. Asistiral je ponovno Novaković. V 72. minuti se je Burgić odkupil za zapravljeno enajstmetrovko in zadel z glavo ter znižal vodstvo Maribora na 2:3.  Za potrditev zmage je v 85. minuti po odličnem sprejemu žoge in lobu vratarja  Luka Zahović  zadel še drugič na tekmi.

Darko Milanič je po tekmi dejal: »Za nami je težka tekma. Zadovoljni smo z izkupičkom. Nasprotnik se je zaprl, vendar smo z individualno kvaliteto rešili tekmo, ki je bila zelo težka za igrat.«

Maribor je z dvema zmagama na dveh tekmah v spomladanskem delu prvenstva povečal prednost pred Olimpijo na 6 točk. Olimpija je obe tekmi izgubila, povrh vsega pa je do konca sezone izgubila tudi tako opevano zimsko okrepitev Stojiniča, Nathana Oduwo. Težje je poškodovan tudi mladi slovenski up, Jakob Novak, ki kar nekaj tednov ne bo mogel igrati.

j.l.

Facebook
Twitter
LinkedIn

Blokiranje oglasov

Podprite nas tako, da onemogočite razširitve za blokiranje oglasov za naše spletno mesto v svojih brskalnikih in/ali antivirusnih programih.