Šok v kopru. Drugoligaš Koper izločil Maribor iz pokalnega tekmovanja!

maribor zgodovino slovenska nogometni prvak

Maribor ostal brez pokalnega tekmovanja!

Nogometaši iz Kopra so priredili prvovrstno presenečenje in v osmini finala pokala Slovenije izločili državne prvake iz Maribora. Vodilna ekipa 2. SNL je na domači Bonifiki slavila s 3:2 (1:1). Za ekipo Kopra sta gole dosegla Dare Vršič (10. in 74.) ter Žan Bešir (63.), za vijoličaste pa Andrej Kotnik (45.) in Bešir (81./avtogol).

Vijolice so gostovale na Obali, kjer jih je na Bonifiki pričakal ambiciozni drugoligaš Koper, pri katerem se dokazuje tudi nekdanji as vijolic Dare Vršič. Ravno Vršič je bil tisti, ki je v 9. minuti razveselili domače navijače in z natančnim strelom s prostega strela Koper popeljal v vodstvo z 1:0. Ob koncu prvega polčasa je za Maribor izenačil Andrej Kotnik. V 63. minuti je Koper znova povedel, ko je vratarja Maribora premagal še Žan Bešir. V 74. minuti je še drugič na tekmi iz prostega strela natančno zadel Vršič in domačo ekipo popeljal do vodstva s 3:1. Le sedem minut kasneje je Maribor zaostanek znižal na 2:3. Prosti strel je izvajal Kronaveter, Bešir pa je žogo preusmeril v lastno mrežo. Maribor je do konca tekme močno pritisnil na gol Kopra, a žal neuspešno.

Maribor se torej žal poslavlja iz pokalnega tekmovanja.