Znani pari kvalifikacij za evropsko ligo

Foto: NK Maribor

Na sedežu Evropske nogometne zveze v Nyonu so izžrebali pare 1. kroga kvalifikacij za evropsko ligo. Slovenski podprvak Maribor se bo v 1. krogu meril z albansko ekipo Partizani, Domžale s Širokim Brijegom, Rudar Velenje pa z zmagovalcem predkroga med sanmarinskim Tre Fiorijem in valižanskim Bala Townom.

Prve tekme bodo na sporedu 12., povratne pa 19. julija.

V Nyonu pa so izžrebali tudi pare 2. kvalifikacijskega kroga. Tekme v 2. krogu bodo 26. julija in 2. avgusta.

Če se bo Domžalam uspelo prebiti v 2. krog, jih tam čaka ruska Ufa s slovenskim reprezentantom Bojanom Jokićem, Velenjčane čaka nekdanja Steaua iz Bukarešte, zdaj FCSB, Mariborčane pa zmagovalec dvoboja med Čihuro Sačherejem in jeruzalemskim Beitarjem.

Že v torek je tekmeca v prvem krogu kvalifikacij za ligo prvakov dobila Olimpija, ki se bo merila z azerbajdžanskim Karabahom.

Pari 1. kroga kvalifikacij evropske lige so naslednji:
Partizani (Alb) – Maribor
Široki Brijeg (BiH) – Domžale
Rudar Velenje – Tre Fiori (SMr)/Bala Town (Wal)
Stjarnan (Isl) – Nomme Kalju (Est)
Ilves Tampere (Fin) – Slavija Sofija (Bol)
Birkirkara (Mal)/Klaksvik (Fer) – Žalgiris Vilnius (Lit)
Fola Esch (Luk) – Europa (Gib)/Priština (Kos)
Glenavon (SIr) – Molde (Nor)
Dunajska Streda (Slk) – Dinamo Tbilisi (Gru)
Stumbras (Lit) – Apollon Limassol (Cip)
Rangers (Ško) – Škupi (Mak)
Progres Niederkorn (Luk) – Gabala (Aze)
Racing Union (Luk) – Viitorul (Rom)
Samtredia (Gru) – Tobol Kostanay (Kaz)
Nefči (Aze) – Ujpest (Mad)
Budućnost Podgorica (ČG) – Trenčin (Slk)
Derry City (Irs) – Dinamo Minsk (Blr)
B36 Torshavn (Fer)/St Joseph’s (Gib) – OFK Titograd (ČG)
Zaria Balti (Mol) – Gornik Zabrze (Pol)
Spartak Subotica (Srb) – Coleraine (SIr)
Pjunik (Arm) – Vardar (Mak)
Shamrock Rovers (Irs) – AIK (Šve)
Connah’s Quay (Wal) – Šahtjor Soligorsk (Blr)
Lahti (Fin) – Hafnarfjördur (Isl)
Ventspils (Lat) – Luftetari (Alb)
Cliftonville (SIr) – Nordsjaelland (Dan)
Banants (Arm) – Sarajevo (BiH)
Engordany (And)/Folgore (SMr) – Kairat Almaty (Kaz)
Petrocub (Mol) – Osijek (Hrv)
Anorthosis Famagusta (Cip) – Laci (Alb)
Ferencvaros (Mad) – Maccabi Tel-Aviv (Izr)
Balzan (Mal) – Kesla (Aze)
Honved (Mad) – Rabotnički (Mak)
Rudar Pljevlja (ČG) – Partizan (Srb)
CSKA Sofija (Bol) – Riga (Lat)
Milsami Orhei (Mol) – Slovan Bratislava (Slk)
Radnički Niš (Srb) – Sant Julia (And)/Gzira United (Mal)
Lech Poznan (Pol) – Gandzasar-Kapan (Arm)
Čihura Sačhere (Gru) – Beitar Jeruzalem (Izr)
Vaduz (Lie) – Levski Sofija (Bol)
Željezničar (BiH) – Narva Trans (Est)
Cefn Druids (Wal)/Trakai (Lit) – Irtiš (Kaz)
Hibernian (Ško) – Runavik (Fer)
Levadia Tallinn (Est) – Dundalk (Irs)
IBV (Isl) – Sarpsborg (Nor)
Koebenhavn (Dan) – KuPS Kuopio (Fin)
Liepaja (Lat) – Häcken (Šve)

  • Pari 2. kroga kvalifikacij evropske lige (samo slovenski klubi):
    Ufa (Rus) – Domžale/Široki Brijeg
    Rudar Velenje/Tre Fiori/Bala Town – FCSB (Rom)
    Čihura Sačhere/Beitar Jeruzalem) – Partizani/Maribor

M. B.