Humanitarna goljufija preko interneta!

slika je simbolna

Naivnost ali dobro srce. To bi se lahko vprašali ob zgodbi dekleta, ki je fantu nakazala več kot 60 tisočakov.

Goljufi preko družabnih omrežij!

Kako poteka ena najbolj pogostih spletnih prevar, katerih žrtve so večinoma ženske? Začne se je s prošnjo za prijateljstvo, ko oba navežeta stik, se začneta pogovarjati, nato pa ji fant razkrije svojo tragično življenjsko zgodbo. Ko se vzpostavi zaupen odnos, jo začne moški prositi za denar. Ko mu ga ta nakaže, sledijo vedno nove prošnje, dokler lahko traja.

Statistika odzivnega centra SI-CERT kaže, da je v letošnjem letu žrtev ljubezenske prevare v povprečju nakazala 12.377 evrov. Lani je povprečno oškodovanje znašalo 9.120 evrov. Pri takšni obliki goljufije, ki vključuje čustveno manipulacijo, so zabeležili enega najvišjih zneskov, ki ga je posameznik nakazal goljufu. Žrtev je goljufu nakazala kar 62.000 evrov.

Na SI-CERT poudarjajo, da nikoli ne privolite v izmenjavo intimnih fotografij in videoposnetkov z neznancem, ki ste ga spoznali na družbenih omrežjih, in nikoli ne igrajte na zaupanje, ko vas neznanci prosijo za nakazilo denarja. V obeh primerih gre najverjetneje za spletne goljufe, ki so zelo prepričljivi in vztrajni.

MG

Povezane objave

Umrl velik prijatelj stranke SDS. Bil je kleni Trentarski vodnik in gospodar kampa v Lepeni.

Umrla je naša najbolj znana pesnica in pisateljica

V Leskovcu pri Krškem izvolili Tamaro Vonta. Za nagrado jim je prepovedala tradicionalno prireditev?