Kako je z dostopom do zobozdravstvenih storitev v času ukrepov?

Avtor Getty Images (slika simbolna)

Zobozdravniki sprejemajo paciente kot do sedaj, nujno pa je, da se ti na obisk zobozdravnika telefonsko naročijo in ne prihajajo nenapovedano v ordinacije.

Če pacienti kažejo znake COVID-19, se morajo pred obiskom zobozdravnika testirati na okužbo s SARS-CoV-2. Na testiranje jih lahko naroči tudi zobozdravnik.

Za obravnavo nujnih zobozdravstvenih storitev pa naj pacienti kontaktirajo dežurno zobozdravstveno službo. Med nujna zobozdravstvena stanja sodijo: močan zobobol (huda stalna bolečina, ko analgetik več ne pomaga), akutna infekcija (vnetje, ki se kaže kot oteklina, težje požiranje in odpiranje ust, zvišana telesna temperatura), večja krvavitev, ki se sama ne zaustavi ter poškodbe v področju zob.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Dežurna zobozdravstvena služba opravi triažo in paciente s sumom na okužbo s COVID-19, paciente v karanteni ter paciente, ki so okuženi oziroma oboleli zaradi COVID-19, usmeri v eno izmed nujnih zobozdravstvenih ambulant, ki so opredeljene v navodilih za zobozdravnike, ki jih je septembra pripravilo ministrstvo za zdravje. Nujne zobozdravstvene ambulante delujejo v Zdravstvenem domu Ljubljana, Zdravstvenem domu Maribor, Zdravstvenem domu Novo mesto, Zdravstvenem domu Murska Sobota in Zdravstvenem domu – Zobozdravstveno varstvo Nova Gorica.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Povezane objave

Roberta Goloba prijavili informacijskemu pooblaščencu, zaradi skrivanja podatkov

Avdić zanikal, da denar ni prišel v prave roke. Na koncu pa pripisal “jesam bosanac”

Vuk Čosič je že leta 2023 priznal, da je risal svastike po ministrstvu za kulturo. Danes je še na prostosti!