S 15. februarjem v veljavo vstopa novi cenik polnjenja na Petrolovih električnih polnilnicah, ki predstavlja pomemben korak pri nadaljnjem razvoju in širitvi električne polnilne infrastrukture v regiji.
Po 7. letih konec brezplačnega polnjenja
Po sedmih letih brezplačnega polnjenja se bo tudi Petrol pridružil ostalim večjim ponudnik storitev polnjenja na domačem trgu in pričel z zaračunavanjem polnjenja na javnih AC polnilnicah z nazivno močjo do 22kW. Od 15. februarja naprej bodo tako vozniki električnih vozil na Petrolovih polnilnicah svoje avtomobile polnili po novem ceniku.
Petrolovi visoko zastavljeni cilji – med katerimi je tudi postavitev več kot 1300 električnih polnilnic do leta 2025 – in želja omogočiti najboljšo uporabniško izkušnjo, zahtevajo konstanten razvoj in posledično visoke investicije. “Velik del naših polnilnic že danes poganja čista energija iz obnovljivih virov, konstantno tudi širimo mrežo gostovanja na polnilnicah v tujini in vse to z jasnim ciljem realizacije vizije družbe, ki je postati integriran partner v energetski tranziciji z odlično uporabniško izkušnjo,” pravi dr. Tadej Smogavec, vodja Razvoja trajnostne mobilnosti v Petrolu in ob tem poudarja, da so za razvoj in inovativne okolju prijazne rešitve potrebni trdni, stabilni temelji.
Slika: Petrol
Zaračunavanje polnjenja po količini porabljene energije
Da je v središču Petrolovega poslovanja kupec oz. uporabnik, dokazuje tudi prenovljeni zaledni sistem upravljanja z električnimi polnilnicami, ki po novem omogoča zaračunavanje polnjenja (AC, DC in UC polnilnice) po količini porabljene energije in ne po času, ki ga vozilo preživi priklopljeno na polnilnico. “To spremembo so si naši uporabniki želeli in mi smo jim prisluhnili. V Petrolu nenehno zbiramo povratne informacije iz terena in se skušamo prilagajati željam in potrebam uporabnikov. Ključno vlogo v razvoju trajnostne mobilnosti pa vidimo predvsem v postavitvi ustrezne javne električne polnilne infrastrukture na strateško najpomembnejših frekventnih, centralnih in tranzitnih lokacijah: na javnih parkiriščih, v garažnih hišah, mestnih središčih, v turističnih krajih in na avtocestah,” je dodal dr. Smogavec.
Kaj to pomeni v praksi?
S 15. februarjem 2021 bo za vse, ki uporabljate Petrolove javne AC polnilnice z nazivno močjo do 22 kW, v veljavo stopil cenik polnjenja električnih vozil. Spreminjajo se tudi cene polnjenja na priključkih z nazivno močjo od 22 do 50 kW ter nad 50 kW.
Polnjenje na naši infrastrukturi bo tako zaračunano po spodnjem ceniku: