Zdravstvo v Sloveniji je dobesedno na kolenih. Večina jih odhaja v tujino, saj so tam veliko bolj cenjeni in boljše plačani. Tudi Mladi zdravniki Golobovi zdravstveni reformi močno nasprotujejo. Sam pa trdi, da mu neposredni odzivi bolnikov sporočajo, da se je njihova izkušnja v zdravstvenem sistemu v zadnjem letu izboljšala.
Robert Golob očitno živi v izgubljenem svetu, kjer se cedita mleko in med. Mogoče zanj. Za uporabnike zdravstvenih storitev pa zagotovo ne. Izjava, ki jo je dal za Odmeve, pa si je ali preprosto izm isli,, ali pa je tako naiven, da verjame, da je res tako. “Neposredni odzivi bolnikov nam sporočajo, da se je njihova izkušnja v zdravstvenem sistemu v zadnjem letu izboljšala. To je tisto kar šteje,” je dejal. Neumnost brez primere ni kaj.
Robert Golob na podlagi enega ali sto primerov ne more soditi delovanja celotnega zdravstvenega sistema. Tudi ne na osnovi sosed, babic, prijateljev in svojih volivcev. Gre za subjektivna mnenja posameznikov, ki ne odražajo sistema kakovosti.
Nacionalni inštitut za javno zdravje je namreč objavil podatke o čakalnih dobah za 1. januar 2024 in 1. januar 2025, torej v času zdravniške stavke. Skupno število čakajočih je bilo sicer na prvi dan letošnjega leta (308.534) nižje kot na prvi dan lanskega (313.922), a se je občutno povečalo število tistih, ki čakajo nad dopustno čakalno dobo. Če je bilo 1. januarja lani nedopustno dolgo čakajočih 65.841 pacientov, jih je bilo 1. januarja letos že 78.776. Temu ustreza tudi podatek, da se je v istem obdobju povečalo predvsem število čakajočih pacientov z napotnico zelo hitro, teh je letos kar 7572 več kot lani. Povprečna čakalna doba pa se je v enem letu podaljšala praktično v vseh kategorijah, najdlje bolniki čakajo na terapevtske postopke.
Kdo torej še verjame Golobu?
Povzeto po viru: Preiskovalno, RTV SLO