Mediji prikazujejo ustavni lok, kot nekaj najbolj normalnega v tej državi. je pa zato resnica vse, kaj drugega, kot normalno!
Zakulisne igrice ustavnega loka
Jože P. Damjan, ki se je od Šarca naučil veliko šarcizma in neumnosti ima po zagotovilih (ne vemo koga) zagotovljenih 46 glasov za sesutje vlade Janeza Janše. Vsaj tako se je hvalil za Mladino. A tukaj se poraja vprašanje, zakaj torej ne zamenja že to vlado? Sicer pa levica, ki ne ve kaj bi sama s seboj po eni strani z dneva v dan pljuva po vladi, po drugi strani pa govori kako je koalicija KUL prava rešitev za Slovenijo.
Nekdanjemu predsedniku vlade Marjanu Šarcu ne diši preveč Jože P. Damjan, ker se očitno zaveda, da ko se on usede na Gregorčičevo, je z njegovo politično kariero konec in se verjetno na stolčak predsednika vlade ne bo več usedel. Golobič pač ni na njegovi strani, kot bi si Šarec želel. Naj bi se pa v Golobičev krog, kot piše Požareport rinil Damir Črnčec (LMŠ), kar pa mu ne uspeva najboljše, saj mu Golobič pričakovano ne zaupa.
Kot piše Požareport Jože P. Damjan ne diši niti Tanji Fajon, saj če bi postala (bog ne daj) zunanja ministrica, potem se lahko poslovi od 15. jurčkov, kolikor “zasluži” v Bruslju. Če bi se to zgodilo, bi bilo pa za Slovenijo boljše le to, da v Bruselj odhaja intelektualec Matjaž Nemec – nitka. Kot pravijo govorice bi bilo za SD bolje, počakati do konca rednega mandata te vlade, naj se raje Janša na oblasti sam (s)cvre sredi te epidemije.
SAB pa se očitno zaveda na izredno slabo priljubljenost med volivci, zato pa na vso silo pritiskajo na vlado, če drugega ne si izmislijo afero in jo lansirajo v medije. Tako smo lahko brali, kako je Alenka Bratušek napadla vlado zaradi policista, ki je oglobil kurirja podjetja Wolt, ker naj bi jedel sendvič, a se je izkazalo, da gre le za klevete in laži, oziroma je resnica povsem drugačna. Za SAB je glavno da je spet v vladi in da dobi Alenka Bratušek nazaj spet (pravo) službo.
[color-box color=”blue”] Kot je zapisal Državni sekretar za nacionalno varnost Žan Mahnič. Te štiri stranke lahko stojijo skupaj samo takrat, ko so v opoziciji, ker imajo omejene možnosti polnjenja lastnih žepov. Takoj, ko so na oblasti, pa se prične mesarsko klanje, kdo bo več pobasal, in zato sledi predčasen padec vsakokratne leve vlade[/color-box]
(zapisi na družbenih omrežjih niso lektorirani in ne izražajo vedno mnenja uredništva našega portala)
PM