Dva avtogola Maribora v Ljudskem vrtu in le točka proti Domžalam

slika: pixabay

Ob zaključku prve četrtine prvenstva so v Maribor prišle Domžale. Vijoličasti tabor so sicer pred današnjim derbijem v Ljudskem vrtu znova oklestile poškodbe. Če se je Darko Milanič razveselil povratka Marka Šulerja in Denisa Klinarja ter Marcosa Tavaresa, je vijoličaste doletela slaba novica. Poškodovan je eden izmed treh najboljših strelcev moštva Luka Zahović, težave ima s trebušnim zidom. Še vedno manjka tudi Martin Milec.

Ljudski vrt že v prvi minuti obnemel. V 19. sekundi je Viler nesrečno preusmeril žogo v domačo mrežo – avtogol. 0:1

V deseti minuti je Maribor izenačil! Dervišević je z dolgo podajo našel Tavaresa, kapetan je spretno videl Mlakarja, ki je zaključil akcijo z udarcem ob levi vratnici. 1:1

Tik pred koncem polčasa je na igrišču obležal Šuler, namesto njega je v igro vstopil Rajčević. V 43. minuti pa je prišlo do povišanja rezultata, za gol vijoličastih je poskrbel Saša Ivković! 2:1

V 64. minuti pa še en šok za Maribor. Po predložku Ibričića je posredoval Viler, žoga se je odbila v Ivkovića, ki jo je skušal izbiti, a jo je preusmeril ob vratnico v mrežo Maribora. Padel je drugi avtogol. 2:2

Rezultat se do konca tekme ni spremenil. Tako so Mariborčani, kljub pritiskom na domžalska vrata iz Ljudskega vrta odnesli le eno točko. Ne glede na to, kako se bodo jutri končale preostale tekme, Maribor na lestvici 1. SNL še vedno vodi.

Strelci: 0:1 Viler (1, avtogol), 1:1 Mlakar (10), 2:1 Ivković (43), 2:2 Ivković (64, avtogol)