V knjigi enaindvajset avtorjev razpravlja o vojni, z njo povezanimi etičnimi, moralnimi in pravnimi vprašanji, o mednarodnem humanitarnem pravu in temah, ki se nanašajo nanj, ter o Sloveniji in mednarodnem humanitarnem pravu. Knjiga obudi tudi spomin na starejšo slovensko literaturo o vojnem pravu in profesorja Ivana Tomšiča, avtorja prve slovenske knjige o vojnem pravu.
“Cilj slovenske zunanje politike je zagotavljanje in krepitev mednarodnega miru, nacionalne varnosti, razvoja in stabilnosti. Naša država na nove varnostne izzive odgovarja tudi z aktivnostmi v okviru mednarodnih organizacij, konferenc in forumov, ki delujejo na področjih, povezanih z mednarodnim humanitarnim pravom, kot so nadzor oborožitve, razorožitev, neširjenje orožja za množično uničevanje, preprečevanja nezakonite trgovine z orožjem, celovita prepoved protipehotnih min in kasetnega streliva ter urejanje problematike osebnega in lahkega orožja”, je v predgovoru h knjigi zapisal minister za zunanje zadeve dr. Anže Logar.
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});
Knjigo je uredil veleposlanik Andrej Grasselli, med avtorji pa je tudi več diplomatov.
Prevod ženevskih konvencij, temeljnega besedila mednarodnega humanitarnega prava, in dopolnilnih protokolov o mednarodnem humanitarnem pravu skupaj z angleškim izvirnim besedilom je v Zbirki Mednarodno pravo izšel lani.
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});