Pravi rekord in veliko odmevnost je dosegla branost našega članka pod naslovom: “Saj ni res, pa je! Učiteljica, ki poučuje v drugem razredu OŠ v Šentilju, ne zna slovensko?” Članek je med ljudmi močno odeval, Dobili pa smo tudi odgovor ministrstva za vzgojo in izobraževanje.
Odzivi na naš članek so bili zares neverjetni. Članek je v dveh dneh prebralo skoraj 80.000 ljudi, na elektronsko pošto, pa so poleg pohval, na uredništvo prihajale tudi grožnje. Pisala nam je celo predstavnica staršev otrok, 2B razreda osnovne šole Rudolfa Maistra in na vsak način hotela izvedeti številko novinarja, ki je napisal članek, zasliševala pa naj bi tudi starše, kjer je želela izvedeti, kdo je to zadevo spravil v javnost.
Tudi na družbenih omrežjih so bili odzivi na članek zares veliki (objavljamo nelektorirane odzive):
– Starši pa kje ste? A vam je vseeno??? Ravnatelj odstop takoj!,
– Le kaj bi na tako stanje rekel Primož Trubar.
-Me zanima koliko ljudi je v Šentilju volilo Goloba in levičarje. Ker večina prišlekov je za leve in to brez znanja slovenščine, ker to baje ni pomembno.
– Sem pritisnil smeškota in to zato ker je golob rekel da ne zna uporabljati dvojine? Zdaj pa zares – kako je lahko učiteljica v Sloveniji če ne zna slovensko???! Kako je z njeno diplomo??? Hallo kje jo je dobila??? A – saj so vendar paragrafi oz zakoni glede norm kakšne mora oseba imeti za določe n poklic!!! Vprašanje kakšne norme oz izpi te oz diplome imajo njeni predpostavljeni?!
– Res bo slovenski jezik izumrl. Sedaj že učenje v tujem jeziku kam smo prišli. Ne delajte sramote vsem predhodnim generacijam šole.
Slovenščina je v slovenskih šolah učni jezik, zato je nedopustno v razred spustiti učitelja, ki je ne obvlada. Kje so ravnatelj, učiteljski kolektiv, inšpektorji, ministrstvo?!
— Zarja Lednik (@LednikZarja) October 28, 2024
V našem uredništvu pa smo po objavi članka dobili odgovor ravnateljice OŠ Rudolfa Maistra Mihelce Fajs, ki je dejala, da ima učiteljica, ki ne zna slovensko, vse potrebne kompetence. Bo pa zato deležna, vsaj pogostejših hospitacij s strani ravnateljice in opozoril naj ne uporablja “neslovenske” izraze.
Odgovor pa so nam poslali tudi iz Ministrstva za vzgojo in izobraževanje, kjer so nam zatrdili, da so z zadevo, ki smo jo omenili v članku seznanjeni in da jo že obravnava Inšpektorat Republike Slovenje za šolstvo. Končno se neka zadeva v naši državi vendarle premika.