Policisti Policijske postaje Maribor I so v torek na podlagi sodne odredbe opravili hišno preiskavo stanovanjske hiše v okolici Maribora.
V priročnem šotoru je gojila 24 rastlin
Med preiskavo so policisti v sobi, ki jo uporablja 35-letna osumljenka, odkrili dva priročna šotora, v katerih je neupravičeno gojila 24 rastlin prepovedane droge konoplje. Rastline so bile visoke do 80 cm.
Zoper 35-letno občanko bodo pristojnemu tožilstvu podali kazensko ovadbo zaradi utemeljenega suma storitve kaznivega dejanja neupravičene proizvodnje in prometa s prepovedanimi drogami, nedovoljenimi snovmi v športu in predhodnimi sestavinami za izdelavo prepovedanih drog po I. odstavku 186. člena Kazenskega zakonika (KZ-1). Ženski grozi od enega do desetih let zapora, so sporočili iz PU Maribor.
![]() | ![]() |
MG