Neučinkovita vlada in neučinkovitost vladne stranke Svoboda se kaže tudi v anketah javnega mnenja, ker Svoboda dosega najnižjo točko popularnosti.
Podpora Gibanje Svoboda se trenutno giblje med 13 in 16 odstotki, pri čemer nekateri poznavalci ocenjujejo, da je ta podporo v resnici še nižja, Golob sam pa je javnomnenjsko že zdaj pozicioniran nižje od svoje stranke.
Najnovejši verbalni spopad, piše Poareport, na odprti sceni med poslancem Gibanja Svobode Miroslavom Gregoričem in novo šefinjo Svobodinih poslancev Natašo Avšič Bogovič ter skorajšnja zamenjava generalnega sekretarja “Golobove stranke” Roka Marolta z Andrejem Klemencem* so pravzaprav samo najbolj očitni zunanji znaki hudih zakulisnih ter pred javnostjo prikritih frankcijskih bojev znotraj največje vladajoče stranke, kjer se nekateri intenzivno pripravljajo na “čas po Robertu Golobu”, ki baje hitro prihaja.
Vlado tako podpira vse manj ljudi, le še 30,7 % anketirancev. Slabi dve tretjini (62,9 %) anketirancev, je ne podpirata. 6,4% anketirancev je neopredeljenih. Še slabše pa se godi Gibanju Svoboda.
Zadnje ugotovitve Parsifalove ankete kažejo, da največji padec podpore v primerjavi s prejšnjimi anketami beleži Gibanje Svoboda. V primeru, da bi bile volitve v nedeljo, bi stranka SDS dobila največ podpore. Naslednjih volitev za državni zbor bi se zagotovo udeležilo 52,3 % anketirancev, nikakor pa se jih ne bi udeležilo 15,4 % anketirancev. Piše Nova24TV.
Največ anketirancev svojo podporo namenilo SDS s 25,6 %, sledi Gibanje Svoboda s 13,1 %, SD s 7,0 % in NSi s 5,1 %. Blizu parlamentarnega praga bi bila stranka Glas upokojencev Slovenije s 3,9 %, daleč od njega pa Vesna s 3,3 %, stranka Levica s poraznimi 3,1 %. SLS bi dobila 2,7-odstotno podporo, Resnica 2,5 %, DeSus 2,3 % in Pirati z najnižjo 1,7-odstotno podporo.