Arthur A., je morilec, ki je povzročil pokol v Gradcu, očitno je želel ubiti še veliko več ljudi. Preiskovalci so pri njem našli tudi cevno bombo in načrte napada.
Arthur A. je živel z materjo, starejšima bratoma in mačkom v mirnem predmestju Gradca. Nič ni slutilo sramežljivemu, zadržanemu mladeniču, da bi lahko štajerski prestolnici prinesel nepredstavljivo trpljenje. Danes mladeniča pozna vsak Avstrijec kot grozo. Kot človerka, ki ga prezira cela Avstrija.
Arthur A., sin avstrijske matere in očeta armenskega porekla. Rodil na vzhodnem avstrijskem Štajerskem. Do pred sedmimi leti je obiskoval pouk računalništva na novi osnovni šoli (NMS). Po selitvi tja – njegov oče od ločitve ni več živel v istem gospodinjstvu – je Arthur A. najprej obiskoval poslovno šolo (do leta 2019). Nato se je prepisal na srednjo šolo (Oberstufen-Realgymnasium).
V BORG Dreierschützengasse, kjer je v torek izvedel svoj grozljivi napad in ubil deset ljudi, je obiskoval oddelek za informacijsko-komunikacijsko tehnologijo, ni bil ravno dober študent, zato je moral ponavljati letnik. A leta 2022 je dokončno zapustil šolo brez diplome. Sledili so poskusi, da bi se uveljavil na trgu dela prek vladnih programov zaposlovanja, vendar niso bili uspešni. V svoji frustraciji je očitno razvil vse bolj nasilne misli.
Arthur A. je legalno imel v lasti pištolo Glock in puško, s katerima je ubil deset ljudi. Poleg devetih ubitih učencev, starih med 14 in 17 let, je v bolnišnici zaradi hudih strelnih ran umrla tudi učiteljica, ki se je ravno upokojila.
vir: https://www.heute.at/