Danes, v torek, 1. aprila (to, ni šala), ko praznuje 49. rojstni dan, pa se je novega podviga lotil Robert Goter, svetovni prvak v igranju diatonične harmonike.
Robert Goter je ime, ki ga ljubitelji slovenske narodno-zabavne glasbe zagotovo dobro poznajo. Leta 1993 je osvojil srebrno plaketo Ljubečne, v naslednjih 2 letih osvojil pa še 2 zlati. Leta 1994 je postal tudi zmagovalec Ljubečne po izboru občinstva. Leta 1997 je zmagal v oddaji Po domače na RTV SLO. Goter je takrat za prvo nagrado dobil novo harmoniko znamke Rutar. V istem letu je osvojil še 1. mesto na evropskem prvenstvu, ki se je odvijalo v Attimisu. Leta 1999 se je prijavil na svetovno prvenstvo, ki se je odvijalo v mestu Monsano pri Anconi v Italiji in osvojil naslov absolutnega svetovnega prvaka v igranju na diatonično harmoniko.
Danes pa je za Goterja prav poseben dan. V Vili Bianci v Velenju je začel lov na Guinnessov rekord v najdaljšem neprekinjenem igranju harmonike. Za nov rekord bo moral igrati več kot 80 ur, 53 minut in 28 sekund, kar pomeni do petka zvečer. Dogodek je tudi dobrodelne narave.
Rekord Christelle de Franceschi je bil 75 ur, 26 minut in osem sekund, a pred kratkim je bil potrjen njen še daljši rekord, ki znaša 80 ur, 53 minut in 28 sekund. In tega bo do petka poskušal preseči Goter.
Jutri bomo o tem tekmovanju tudi podrobneje poročali, predvsem pa bomo Goterja spremljali tudi pri njegovem igranju preko družbenega omrežja. Ali bo Goterju uspelo, pa bomo videli 3. aprila, ko zaključuje svoje igranje.