POLICIJA – Kratek statistični pregled dogajanj zadnjih 24 ur, 9. 12. 2020

Policija poročilo, slovenska policija

V zadnjih 24. urah so na interventno številko policije ,,113,, sprejeli 1139 klicev.

Med 452 interventnimi dogodki, v katerih so posredovali, so med drugim obravnavali 74 prometnih nesreč, 35 kršitev javnega reda in miru ter 57 kaznivih dejanj.

Na področju prometne varnosti so obravnavali 69 prometnih nesreč s premoženjsko škodo, 4 prometni nesreči z lahko in 1 s hudo telesno poškodbo.

Zaradi hujših kršitev cestno prometnih predpisov so zasegli 4 vozila na območju Policijskih uprav Ljubljana, Novo mesto in Nova Gorica.


Policisti so zaradi kršitev javnega reda in miru opravili 20 intervencij na javnem kraju in 15 v zasebnih prostorih ter pri tem pridržali 1 kršitelja na območju Policijske uprave Maribor.

Med kaznivimi dejanji so obravnavali 19 tatvin, 10 vlomov, 10 poškodovanj tuje stvari, 6 groženj, 5 kaznivih dejanj v zvezi s prepovedanim drogami, po 3 kazniva dejanja povzročitve telesne poškodbe in ponarejanja denarja ter 1 kaznivo dejanje nasilja v družini.

V zadnjih 24 urah je bilo obravnavanih 20 oseb zaradi nezakonitega prehoda državne meje, in sicer 10 na območju PU Maribor, 9 na PU Koper in 1 na območju PU Ljubljana. Med njimi so obravnavali največ državljanov Afganistana (5), Turčije (5) in Kosova (3).

Blokiranje oglasov

Podprite nas tako, da onemogočite razširitve za blokiranje oglasov za naše spletno mesto v svojih brskalnikih in/ali antivirusnih programih.