Družbena omrežja danes obkroža video posnetek z Markovca nad Koprom, pri katerem lahko spremljamo nespametno početje mladih.
V zadnjem času se na območju največjega koprskega naselja Markovec vrstijo številne pritožbe prebivalcev zaradi pretiranega pokanja pirotehnike. Stanovalci opisujejo razmere kot na ‘fronti’, kjer so poki stalnica, strah in nemir pa del decembrskega vsakdana. Kljub veljavnim omejitvam in opozorilom pristojnih se zdi, da pirotehnika v prazničnem času povsem uide nadzoru, kar znova odpira vprašanje njene smiselnosti in varnosti ter krepi pozive k strožjim ukrepom ali popolni prepovedi. Piše Regional obala.
V Markovcu nad Koprom se je tako na silvestrovo dogajala prava groza. Skupina najstnikov je namreč prižgala ognjemet, nato pa izstrelke usmerila kar v okoliške stanovanjske bloke.
Ob video posnetku so se oglasili nekateri prebivalci iz omenjenega stanovanjskega naselja, ki so med komentarji zapisali, da so njihova okna poškodovana in zažgana zaradi izstrelkov pirotehnike, poškodovane so tudi fasade tamkajšnjih objektov. Med komentarji dodajajo, da jim policija nič ne more, ker gre za mladoletne posameznike. Tako naj bi 14-letni fant recimo vrgel petardo kar na sosedovo teraso, a se mu ni nič zgodilo..
(video: Regional obala)