Po poročanju Planet TV se današnji sestanek s poslansko skupino DESUS in Karlom Erjavcem nagiba v smeri obstoja v aktualni vladi, Erjavec pa naj bi se svojim strankarskim kolegom celo opravičil za ponedeljkov predlog o izhodu iz koalicije.
ERJAVEC SE JE SVOJIM POSLANCEM OPRAVIČIL
Erjavec je očitno stopil na realna tla. Samovšečnost in pritiski stricev iz ozadja (zaenkrat) niso uspeli. Poleg Roberta Polnarja, ki je že večkrat dal vedeti, da ostaja zvest vladni koaliciji, naj bi izstopu iz vlade nasprotovali celo Franc Jurša, Ivan Hršak in Branko Simonovič, ki so pred volilnim kongresom podprli Erjavca. Če bi Erjavec vztrajal pri svojem bi tako ostal brez poslancev.
Karl Erjavec se poslancem opravičuje za svoje ravnanje v ponedeljek. https://t.co/9DcyHKEc5N
— Mirko Mayer (@Mirko_Mayer) December 10, 2020
V prevodu: šele, če bomo 💯 odstotni, da izstop iz @vladaRS ne pomeni predčasnih volitev, smo zraven 🤫 pic.twitter.com/kx9sXDj3QX
— Mirko Mayer (@Mirko_Mayer) December 10, 2020
Očitno se bo moral Karel Erjavec potuhniti, saj mu je postalo jasno, da brez poslancev ni poslanske skupine. Za Erjavca “hudobni” Janša, pa očitno ne bo več tako hudoben?
PM