Golobja norost. Če ne boste ponoči ugašali luči, vas čaka kazen?

Na ministrstvu z novo uredbo širijo nadzor tudi na razsvetljavo stanovanjskih stavb. Še ena neumnost, ki naj bi jo uvedla Golobova vlada.

Na ministrstvu za okolje, podnebje in energijo (MOPE) so pripravili novo uredbo o omejevanju svetlobnega onesnaževanja okolja, v kateri so predvidene precej strožje omejitve glede osvetljevanja okolice in stavb. Te se nanašajo tudi na stanovanjske stavbe. Po novem bo ugašanje razsvetljave v poznem nočnem času obvezno. Piše Žurnal24.


Uredba, ki bo v javni obravnavi do 14. februarja, prinaša tudi omejitve glede osvetljevanja cest in javnih površin izven naselij, omejuje pa tudi osvetlitev parkirišč, fasad in okolice. Ne glede na omejitve pa naj bi bila povsod dovoljena razsvetljava, ki se prižiga s senzorji.

Le glejte torej, kdaj boste prižigali luč. Podnevi je namreč

 

Blokiranje oglasov

Podprite nas tako, da onemogočite razširitve za blokiranje oglasov za naše spletno mesto v svojih brskalnikih in/ali antivirusnih programih.