Zaenkrat še predsednik vlade Robert Golob govori o koaliciji narodne enotnosti, čeprav niti sam ne ve, kaj je to. Vanj pa bi spravil stranke, ki mu v bistvu še ostanejo, da lahko naredi vlado.
Pet strank, skoraj neskončno možnih kombinacij, bi rekli tisti, ki se na trenutne politične razmere ne spoznajo. V resnici je možnosti zelo malo. Pravzaprav le ena z Golobom na čelu. Koalicija Gibanja Svoboda z SD, Demokrati in Resnico. Pa je res možna? Seveda ne. Golob sice na dolgo in široko razlaga nekaj kar bi rad, da se zgodi, a se mu precej oddaljuje. Pa še matematika se mu ne izide.
Gibanje Svoboda, SD in Levica imajo skupaj pičlih 40 glasov. Ostaneta mu torej stranka Demokrati z 6 poslanci in Resnica z 5 poslanci. A nobena od teh dveh strank noče Levice v vladi. Ta ima 5 glasov. Torej Golob nujno potrebuje obe stranki, če želi sestaviti vlado. A Resnica, če verjamemo predsedniku Stevanoviću, je že dejala, da z Golobom ne gre v vlado.
In potem se na nacionalni televiziji pojavi Golob in hvali Demokrate, oziroma Anžeta Logarja. Prav tistega Logarja, katerega je pred štirimi leti tako zelo zaničeval, ko je ta kandidiral za predsednika države. Kakšna dvoličnost. Poglejte si ta video:
Opa @TaS4213,”Res hudi časi” (beri: Tina bi še 4 leta šoferja) zahtevajo uravnoteženje!
In poglavar za 2 mandata je v “skrajni desnici” našel novo kategorijo. Seveda, kje mu Nika pusti,da se pajdaši s skrajneži,ki ne priznajo genocida
Čestitke @AnzeLog kandidat SDS,ki to ni bil pic.twitter.com/zu9hqWS2vO
— Volitve 2026 🇸🇮 (parody account) (@tolemamo) March 28, 2026
Pa naj še kdo reče, da ta Golob ni pravljičar?