Neverjetno, a resnično. Leta 2026 smo in zaradi neumne Golobove politike prejšnjih štirih let, se zdravstvo seseda. In to se pozna iz dneva v dan. V Borovnici, malemu kraju streljaj iz Vrhnike, več ur, na stotine ljudi čaka na vrsto, samo zato, da bi se lahko vpisali k zdravniku.
“To je nedopustno in sramotno,” je na družbenem omrežju Facebook zapisal poslanec NSi Aleksander Reberšek. “Če bom kot koalicijski poslanec imel možnost odločanja, se bom zavzemal za to, da pacient zdravstveno storitev dobi takoj, ko jo potrebuje, ne pa da čaka v čakalnih vrstah! Ne želim biti soodgovoren za poslabšanje zdravstvenega stanja ljudi ali celo za izgubljena življenja. Jaz ne!!! Sram me je, da se to dogaja in prepričan sem, da si ljudje zaslužijo boljši, pravičnejši in učinkovitejši zdravstveni sistem. Naredil bom vse kar je v moji moči,” je še zapisal.
Vlada nam mafija!
Vsako leto se 3,5 milijarde € pokrade.Leta 2026 se v Borovnici dogaja, da ljudje čakajo že od včeraj od 22. ure samo zato, da bi se lahko vpisali k zdravniku.
To je nedopustno in sramotno!https://t.co/QC8DLUrUCr?Video: Rok Mihevc pic.twitter.com/P2SiWn63Cq
— Aleksander Rebersek (@AlexRebersek) April 15, 2026
Zgodaj zjutraj se je pred zdravstvenim domom v Borovnici vila dolga vrsta ljudi, ki so prišli v iskanju osebnega zdravnika. V tamkajšnji ambulanti družinske medicine je namreč začela delati nova družinska zdravnica, ki danes od 7. do 18. ure sprejema nove paciente. Kot je mogoče prebrati na družbenih omrežjih, so se nekateri v vrsto postavili že okoli polnoči. Piše N1.
Direktorica Zdravstvenega doma Vrhnika, pod katerega sodi ambulanta v Borovnici, Anja Jovanovič Kunstelj je za N1 dejala, da je zdravnica z vpisovanjem novih pacientov začela ob 7. uri. Tudi ona je zaznala, da so ljudje pred ambulanto prišli zelo zgodaj. Kot je dejala, se je v borovniški ambulanti upokojila koncesionarka, njeno koncesijo pa je prevzel ZD Vrhnika.
Prizori dolgih vrst čakajočih ljudi, ki bi radi prišli do osebnega zdravnika, v Sloveniji niso redkost. Še posebej ne v času vlade Roberta Goloba, ki se je skregal z zdravniki, kateri še vedno stavkajo. Kot je zapisal Aleksander Reberšek, poslanec NSi: “Ne pozabite, palica ima vedno dva konca.Koliko časa bomo to še tiho gledali! Delajo si norce iz nas. Zdravstvo je naše največje bogastvo, zdravstvena mafija pa na račun tega bogati, narod pa čaka v čakalnih vrstah!”