Levičarska Tarča je nazaj. Tako pa je Cigler Kralj Asti vrečko zaprl usta! (video)

Janez Cigler Kralj in Asta Vrečko. zajem slike TV Slovenija

V četrtek je bila spet na sporedu Tarča. V bistvu taka, kot so si jo levičarji vedno želeli. Levičarji so napadali predvsem desno politiko, Stevanovića prepričevali, naj ne podpre Janševe vlade, Erika pa je v svojem značilnem slogu vpadala v besedo. In to je tista Tarča, ki jo je hotela Golobova norost uničiti?

V četrtek 16. aprila 2026 je bila na sporedu Tarča na RTV Slovenija, in tema je bila povsem v skladu s tvojim opisom: povolilna kombinatorika po marčevskih volitvah 2026, izvolitev Zorana Stevanovića (Resni.ca) za predsednika državnega zbora in možnost oblikovanja desne vlade (Janša + NSi + Demokrati, z morebitno podporo Resnice iz opozicije).  Oddaja se je kar javno vrtela okoli vprašanja, ali je Stevanovičeva izvolitev, (ki so jo podprli tudi nekateri desni glasovi) “politična prevara” in ali odpira vrata četrti Janševi vladi. Levi gostje so Stevanovića kar javno prepričevali, naj ne podpira Janše, ga obtoževali “trgovine” in “izdaje volivcev”. Značilno za levičarje!

Skratka gledali smo Tarčo, kjer so levičarji napadali desni politični pol, torej Tarčo, kot je bila nekoč. Spomladi 2026 (pred volitvami ali takoj po njih) je bilo veliko govora o tem, da je Robert Golob (oz. njegova ekipa) želel “uničiti” ali vsaj močno omejiti/ukinjati Tarčo – verjetno zato, ker je oddaja pod vodstvom ekipe (Ksenija Horvat, Polona Fijavž, Erika Žnidaršič itd.) v preteklosti delala neprijetne teme za Goloba (npr. povezave z Tino Gaber, DC Limited, hoteli ipd.). Bilo je javnih izbruhov, groženj z odpovedjo oddaje, pritiskov na vodstvo RTV in podobno. Ironija je očitna: če je bil namen Golobove ekipe Tarčo utišati ali jo narediti “manj nevarno”, je zdaj dobila ravno tisto, kar so si levi mediji in aktivisti vedno želeli – klasično “levičarsko Tarčo”

In ravno tisti, ki so bili v Golobovi vladi in so bili tiho, ko je Robert Golob zatrdil, da bo odstopil, če bo KPK ugotovila kršenje integritete, so bili sedaj najbolj glasni in napadali Zorana Stevanovića ter ga pozivali, naj ne podpre morebitno vlado Janeza Janše. Levi se pač zavedajo, da bo zmanjkalo službic za njih.

Medtem ko je s svojim jezikom »opletala« tudi Asta Vrečko, po novem sicer poslanka Levica, in se hvalila, da Levica nima nobene afere, ji je odgovoril Janez Cigler Kralj ter jo spomnil na dolgotrajno oskrbo na domu. Vrečkova je nato utihnila.

Blokiranje oglasov

Podprite nas tako, da onemogočite razširitve za blokiranje oglasov za naše spletno mesto v svojih brskalnikih in/ali antivirusnih programih.