Državni zbor je v treh letih vladanja Golobove vlade že potrdil številne zakone, ki niso v prid lastnim državljanom. Predvsem pa se vladajoči ne zavedajo, da je življenje sveto.
Pobudnik referenduma Aleš Primc je 25. julija 2025 je Primc v Državni zbor vložil 15.000 podpisov volivcev, da se sproži postopek za referendum. Zbiranje podpisov za referendumsko zahtevo se je tako začelo 1. septembra 2025, in tako traja še do ponedeljka, 6. oktobra, kjer je potrebno zbrati 40.000 overjenih podpisov.
Po novem je bilo potrebno le, da so polnoletni državljani Republike Slovenije odšli na upravno enoto in oddali oddati podpis za referendum Proti zastrupitvi bolnikov (to je uraden naziv referendumske pobude). Uslužbenka je tako podatke tistega, ki je želel oddati podpis vnesla v računalnik.
Za naš portal je danes Aleš Primc sporočil, da so 5 dni pred koncem zbiranja podpisov zbrali dovolj podpisov, da Državni zbor razpiše referendum o tem zakonu. Do danes do zbrali 43.850 podpisov državljanov.
Aleš Primc je za naš portal sporočil, da mu je zoper zakon o prostovoljnem končanju življenja uspelo zbrati 43.850 podpisov!
— Spletni portal e-maribor.si 🇸🇮 (@Embportal) October 2, 2025