Nov nogometni prvak je Mura!

maribor zgodovino slovenska nogometni prvak

Danes je vsega konec. Napeti prvoligaški maraton je podal končnega zmagovalca! Za naslov prvaka sta se v Ljudskem vrtu pomerila Maribor in Mura, vijolicam je za veliko veselje zadoščala že točka, Muri le zmaga.

Nogometni prvak je postal NK Mura

• Začetek največjega dvoboja v tej sezoni v Mariboru, ki ga spremlja 3.500 gledalcev, med njimi tudi nekaj sto navijačev Mure. Sodi Matej Jug.
  • Gol! 0:1! 34. minuta. Mariboru je pripadel prvi del dvoboja, nato pa so črno-beli pokazali zobe in šokirali gostitelje z vodstvom! Amadej Maroša je prodiral, a se mu načrt ni izšel, nato se je žoge dokopal Klemen Šturm, močno ustrelil proti vratom Maribora, žogi pa je na poti do mreže smer spremenil Blaž Vrhovec in poskrbel, da je bil Ažbe Jug nemočen. Mura, ki je nazadnje zmagala v Ljudskem vrtu leta 2002, je povedla!¨
  • Gol! 1:1. 45. minuta. Izenačenje v Ljudskem vrtu, navijači Maribora so na nogah. Jan Mlakar, 22-letni Ljubljančan, je v odlični strelski formi. Ko mu je Aljoša Matko podal, se je v slogu največjih golgeterjev obrnil, otresel Matica Maruška in z neubranljivim strelom premagal Matka Obradovića. Maribor je v izdihljajih sodnikovega podaljška prvega polčasa izenačil na 1:1.
  • Konec prvega polčasa!
  • Gol! 1:2! 75. minuta. Kakšen nos za menjavo je imel Ante Šimundža! Trener Mure je poslal v ogenj napadalca iz Hrvaške, ta pa je z atraktivnim strelom povedel črno-bele v vodstvo! Mura vodi v Ljudskem vrtu z 2:1.
  • Enajstmetrovka za Muro! 1:3! 78. minuta. Nov udarec za Maribor in veliko navdušenje za Muro! Prekmurci so v pičlih nekaj minutah povišali prednost na 3:1! Navijači Mure so v ekstazi, diši po prvem naslovu državnega naslova! Sodnik Matej Jug je pokazal na belo točko po prekršku Aleksa Pihlerja nad Klemnom Šturmom, nato pa je odgovornost za izvedbo 11-metrovke prevzel Luka Bobičanec in s silovitim strelom po sredini vrata premagal Ažbeta Juga!