Tudi Slovenija ima svojega Thompsona. Seveda je to Ansambel Saša Avsenika,, ansambel ki s svojo karizmo in prepoznavnostjo nadaljujejo tradicijo nekdanje ansambla Bratov Avsenik. Tudi domoljubje se pogosto izraža skozi kulturo in glasbo, ki prebujata …