Peter Prevc diskvalificiran na tekmi skaklcav v Ruki!

slika: Demokracija

Diskvalifikacije so krojile prvo tekmo smučarskih skakalcev v Ruki. Tudi drugo posamično preizkušnjo v letošnji sezoni svetovnega pokala je dobil Daniel Andre Tande, po kvalifikaciji Petra Prevca je na stopničkah končal Anže Lanišek.

Prevc diskvalificiran zaradi dresa

25-letni Norvežan, ki je imel lani težave s poškodbo, je znova potrdil, da je na začetku zime, v kateri bo marca v Planici branil naslov svetovnega prvaka v poletih, v izvrstni formi. Na vrh je skočil z izjemnimi 142,0 m z devetega metra. Najprej sta bila na drugem in tretjem mestu njegov rojak Marius Lindvik in najboljši slovenski skakalec vseh časov Peter Prevc, a sta bila zaradi neustreznega dresa oba diskvalificirana.

Med deseterico se je uvrstil tudi zmagovalec petkovih kvalifikacij Timi Zajc, ki je bil osmi, 11. mesto pa je zasedel Domen Prevc. V finalu pa je bil diskvalificiran tudi Anže Semenič. Iz uredništva e-Maribor čestitamo Anžetu Lanišku za 3. mesto!