SDS le v nekaj urah zbral potrebnih 2500 podpisov za začetek postopka za referendum

referendum, slik je simbolna

Zakon o dodatku k pokojninam za izjemne dosežke na področju umetnosti je podžgal vse normalno misleče ljudi. V stranki SDS so zato napovedali tudi referendum, za katerega so le v nekaj urah zbrali potrebnih 2500 podpisov, da se lahko začne postopek za zbiranje podpisov za zakonodajni referendum.


Predstavniki SDS so danes v državni zbor vložili pobudo za referendum o zakonu, ki določa dodatek k pokojninam za izjemne dosežke na področju umetnosti. Po več referendumih, ki jih je izgubila v tem mandatu, največja opozicijska stranka zdaj pričakuje, da ji bo uspelo z izpostavljanjem “privilegija za kulturno elito” in primerjavami z življenjem upokojencev pod pragom revščine, nagovoriti veliko število volilcev. V koaliciji pa bodo skušali javnost prepričati, da SDS s svojimi izračuni in primerjavami manipulira ter “kulturo izkorišča za politična obračunavanja”. V vladnih strankah tudi poudarjajo, da bi štiri do pet milijonov evrov, kolikor bo stal referendum, zadoščalo za več desetletij dodatkov k pokojninam najbolj zaslužnih umetnikov.

Pred razpisom referenduma stranko čaka še zbiranje 40.000 podpisov volivcev. Številka je visoka, a za SDS, ki ima številne zveste pristaše in dobro organizirano terensko mrežo, nedvomno dosegljiva. Golobji odločevalci, ki so bili mnenja menili, da največja opozicijska stranka z grožnjami z referendumom na zakon, ki prinaša privilegije za peščico posameznikov, ne misli resno, pa so se zmotili.

Če koalicija ocenjuje, da morajo tisti posamezniki, ki so s svojimi dosežki največ prispevali k prepoznavnosti naše države, dobiti zasluženo priznanje in status, pa v SDS poudarjajo, da so izjemne pokojnine na področju umetnosti relikt preteklosti in bi jih bilo treba ukiniti.

 

Blokiranje oglasov

Podprite nas tako, da onemogočite razširitve za blokiranje oglasov za naše spletno mesto v svojih brskalnikih in/ali antivirusnih programih.