Škandal v Stožicah kakršnega ne pomni slovenski nogomet?

maribor zgodovino slovenska nogometni prvak

Navijači Olimpije se na povratni tekmi drugega kroga kvalifikacij za ligo evropa niso prikazali v najboljši luči. Še več. Njim na čast ne gredo resistični izpadi!

Kaj se je dogajalo na včerajšnji tekmi?

Turški Yeni Malatyaspor, ki je imel od 38. minute terensko premoč zaradi izključitve Endrija Cekicija, je napredoval s skupnim izidom 3:2, odločilni zadetek pa je v 77. minuti dosegel Makedonec Adis Jaković. Kljub zmagi in napredovanju v tretji krog kvalifikacij pa nekateri člani turškega moštva Ljubljane niso zapustili z najboljšimi občutki. To še zlasti velja za temnopoltega vratarja Fabiena Farnolleja, ki je bil v Stožicah, kjer se je zbralo približno 9000 navijačev, tarča rasizma. Navijači Olimpije naj bi ga provocirali z oponašanjem opičjih vzklikov, v njegovi smeri pa so poletele tudi številne neokusne žaljivke. 34-letnega čuvaja mreže se je početje ljubljanskih navijačev močno dotaknilo.

“Naš vratar je bil tarča rasističnega napada. Fant še vedno joka v garderobi. Bili smo priča rasizmu z roba igrišča. Iskreno smo mislili, da se takšne reči v Evropi ne bodo dogajale,” je bil ogorčen trener Segen Yalcin.

slika: tvitter

O neljubem dogodku je spregovoril tudi Farnolle. “To je bilo zela težka situacija. Vsi smo bili pod pritiskom, a takšni dogodki so sramota za celotno državo. Upam, da se kaj takšnega ne bo nikoli več ponovilo,” je povedal vratar in dodal: “Vsak nogometaš je pripravljen na takšne dogodke, tudi jaz. A to je vseeno sramota. Toliko o Ljubljanski strpnosti do drugačnih ljudi!

Blokiranje oglasov

Podprite nas tako, da onemogočite razširitve za blokiranje oglasov za naše spletno mesto v svojih brskalnikih in/ali antivirusnih programih.