V poplavi vsakdanjih negativnih novic vam delimo lepo zgodbo, ki ima srečen konec. Poleg tega je to zgodba o človečnosti, sočutju in nesebični pomoči.
V soboto, 12. 7., je moji 14-letni hčerki v trgovini Leclerc v Mariboru nenadoma postalo slabo in je padla skupaj. V trenutku zmede in strahu je k nama pristopila neznana gospa, ki se je predstavila, kot oseba iz zdravstvene stroke. Ostala je mirna, topla, sočutna. Takoj je ponudila sok, izmerila srčni utrip in nama stala ob strani, dokler se hčer ni stabilizirala. Ob tem je tudi moja druga hčerka hitro reagirala – stekla je na stranišče po mrzel obkladek in ves čas skrbno pomagala.
Mati 14-letne hčere je opazila, da je gospa, ki je priskočila na pomoč brez oklevanja, tudi sama zdravstveno obravnavana, saj je imela na roki tudi nastavek za igle, kar pomeni, da je gospe nedavno tekla infuzija. Kljub temu je priskočila na pomoč. ob strani, pa je gospo čakala tudi njena družina. Tudi njim se mati nesrečne 14-letnice zahvaljuje.
Iskrena hvala vam iz srca. V teh časih potrebujemo več takih ljudi, ki s svojo človečnostjo vračajo vero v dobroto. Če se kdaj prepoznate ali vam kdo pove, prosim, vedite: naredili ste veliko. Vaša pomoč nam je veliko pomenila. Želimo vam čimprejšnje okrevanje in da se kmalu vrnete na delo, ki ga – to je bilo čutiti – opravljate z dušo in srcem. Vse dobro tudi vaši družini. Je zapisala hvaležna meti 14-letnice.
Hči je sedaj v redu. Počasi je prišla k sebi in vse se je dobro končalo, je še zapisala hvaležna mama s hčerkama!