V Velenju danes obglavili Tita.

Tito brez glave, slika Občina Velenje

Komunistični diktator nekdanje države Jugoslavije, odgovoren za številne poboje in smrti ljudi tudi v Sloveniji, Josip Broz Tito, je dobil tisto, kar bi si zaslužil že mnogo let prej. Ostal je brez glave. Sicer le na spomeniku, a vseeno.

Mestna občina Velenja je sporočila, da so ponoči v mestu poškodovali spomenik Josipa Broza Tita»Obsojamo vandalizem, ki je bil ponoči storjen na Titovem trgu v Velenju, kjer je storilec poškodoval spomenik Tita in mu odstranil glavo.

Pravijo, da bodo v najkrajšem možnem času pristopili k sanaciji škode na kipu in poskrbeli za vzpostavitev prvotnega stanja. Mestna občina Velenje vsakršno takšno dejanje ostro obsoja in poudarja, da v njihovem mestu ni prostora za vandalizem ter napade na kulturno in zgodovinsko dediščino, so še dodali na občini. In glede na to da imamo na ministrstvu za kulturo “Čebinko,” denarja za novo glavo, ne bo zmanjkalo.

Se pa sprašujemo kakšna je to kulturna dediščina, o kateri sanja občina Velenje. Spomenik, ki stoji v Velenju še vedno spominja ljudi na trpljenje pod režimom diktatorja Tita. 

Blokiranje oglasov

Podprite nas tako, da onemogočite razširitve za blokiranje oglasov za naše spletno mesto v svojih brskalnikih in/ali antivirusnih programih.