Zoran Janković res ni prijavil transakcij na svojem TTR za okoli 30.000 evrov?

Zoran Janković stožice

Vrhovno sodišče je zavrnilo revizijo sodbe upravnega sodišča, ki je ugotovilo, da je Komisija za preprečevanje korupcije (KPK) pri ugotavljanju premoženjskega stanja ljubljanskega župana Zorana Jankovića postopala pravilno in zakonito.

Jankovič naj nebi pojasnil za 2.400.000 evrov nakazil?

S tem današnjim dejanjem sodišča se je zaključil večletni postopek nadzora Jankovićevega premoženjskega stanja. Revizijo, ki jo je vložil Janković, je vrhovno sodišče zavrnilo kot neutemeljeno. S tem so bila bo navedbah KPK izkoriščena vsa redna in izredna pravna sredstva. Janković je najprej na upravnem sodišču izpodbijal končne odločitve o nadzoru nad premoženjskim stanjem, ki jih je KPK izdala novembra 2015. KPK je ugotovila, da je Janković od nastopa županske funkcije leta 2006 večkrat kršil zakon o preprečevanju korupcije, prav tako ni pravočasno sporočal podatkov o svojem premoženjskem stanju.

KPK je ugotovila izrazita korupcijska tveganja za kar 208 tisoč evrov transakcij.

Janković naj KPKju v zakonskem roku nebi prijavil lastništva dela nepremičnin, ki jih je imel v lasti že leta 2006 in bi jih zato moral prijaviti komisiji že s prvim obrazcem za poročanje, ki ga je oddal leta 2006. Na koncu naj bi te nepremičnine prijavil šele v predvolilnem obdobju leta 2011. V zakonskem roku naj prav tako nebi prijavil lastništva vrednostnih papirjev, in sicer delnic Luke Koper, ki bi jih moral prijaviti najpozneje v 30 dneh po prejemu dohodninske odločbe za leto 2007 (te je prijavil šele v predvolilnem obdobju leta 2011). Poleg tega naj Janković nebi prijavil lastništva in poslovanja z vrednostnimi papirji Krke v obdobju od leta 2007 do leta 2009, katerih vrednosti so presegale mejno vrednost za poročanje o spremembah premoženjskega stanja. KPK je med drugim navedla tudi, da naj nebi prijavil razpolaganja z gotovino, položeno na transakcijski račun pri bankah v višini 29.500 evrov v letu 2007, kar je bil komisiji dolžan sporočiti najpozneje v 30 dneh po prejemu dohodninske odločbe za leto 2007.

V času opravljanja funkcije župana in poslanca, tako KPK, naj bi v nadzorovanem obdobju med 17. 11. 2006 in 24. 5. 2012 prejel na svoje bančne račune, ki jih ima odprte pri bankah v Sloveniji, skupno približno 2.990.000 evrov, od tega za približno 2.400.000 evrov nakazil, ki niso povezana z rednim osebnim dohodkom oziroma drugimi običajnimi prilivi, o katerih ni potrebno posebej poročati.

vir: Nova24.tv, 24ur

M.G.

Facebook
Twitter
LinkedIn

Blokiranje oglasov

Podprite nas tako, da onemogočite razširitve za blokiranje oglasov za naše spletno mesto v svojih brskalnikih in/ali antivirusnih programih.