Očitno ima zastrupitev vode v Maximarketu v Ljubljani vidne posledice tudi širše. Po tiskovni konferenci so se zastrupili tudi vidni predstavniki stranke Glas upokojencev in odpovedali sredin shod.
Kot je za naš portal e-maribor.si, dejal predsednik stranke Glas upokojencev, je vzrok za odpoved shoda huda infekcija štirih članov obeh organizacij, ki so se zastrupili pred novinarsko konferenco v sredo v kavarni Maxi v Ljubljani! Dva člana. Predsednik Rupar se je zastrupi tudi sam. Pomoč je moral poiskati tudi v bolnišnici. Ker je taka infekcija pustila posledice, so se v stranki Glas upokojencev odločili da shod, napovedan za sredo, 23. aprila 2025, prestavijo.
Po mnenju predstavnika NIJZ in kroga v Odboru za zdravstvo Glas upokojencev in glede na še vedno zelo slabo zdravstveno stanje predsednika in ostalih, smo primorani 18. shod odpovedati tudi zaradi morebitnega širjenja infekcije. Shod bomo prestavili na drug datum v mesecu maju!
V ljubljanski veleblagovnici Maximarket, s katero upravlja Mercator, so namreč že pred tednom dni zaznali prebavne težave pri osebju. V torek so med strankami in osebjem zaznali okužbo neznanega izvora. Izkazalo se je, da je voda v vodovodnem sistemu objekta fekalno onesnažena. Zaradi slabosti je bilo v zadnjih dneh po poročanju medijev odsotnih več zaposlenih v bližnjih stavbah, med drugim poslanci DZ ter zaposleni v NLB in ministrstva za zunanje in evropske zadeve.
Predsedniku Pavlu Ruparju in ostalim okuženim članom želimo čimprejšnje okrevanje.