Izjava Mariborskega poslanca Dejana Kaloha, ob dvigu povprečnin občinam!

Drugi proti korona paket je sprejet. včeraj ga je potrdil tudi Državni zbor. V nem pa je težko pričakovan dveh povprečnin občinam, kateri bo omogočil njihovo normalno delovanje.

Drugi proti korona paket je sprejet

Sicer pa bo drugi proti korona paket v višini 2 milijard evrov pomagal poslovnim in gospodarskim subjektom ter posameznike, ki se ukvarjajo z gospodarsko dejavnostjo in jih je prizadela epidemija koronavirusa.

Izjava Poslanca Državnega zbora Dejana Kaloha

PKP2 je naslovil problem prenizkih razvojnih sredstev na ravni lokalne samouprave, zato se z njim dviga tudi povprečnina za občine, ki so v času epidemije odigrale izjemno pomembno vlogo,” pravi poslanec SDS Dejan Kaloh. “Naj poudarim, da so to sredstva, ki jih občine potrebujejo za normalno delovanje iz naslova zakonsko določenih nalog.”
“S sprejetjem zakona se bo povprečnina dvignila iz 589,11 na 623,96 eura na prebivalca občine. Mestna občina Maribor bo tako prejela 3.906.511 evrov več na letni ravni, kar je precejšnji znesek. Za Maribor je to izredno dobra novica,” pravi Kaloh.

Tako bo lahko mestna uprava s tem denarjem, če se bo z njim ravnalo preudarno, poskrbela za številna področja, ki rabijo dodatno financiranje: komunala, ceste, kultura, vrtci, šole. Ob ogromni zadolženosti MOM to pomeni tudi, da se bo v prihodnje lahko precej manj zadolževala. Desna vlada pod vodstvom Janeza Janše je z dvigom povprečnin v PKP2 še enkrat več dokazala, da misli z enakomernim razvojem Slovenije zelo resno, slovenske občine pa so brez izjeme prejele nedvoumen signal, da aktualna vlada še kako razume njihovo pomembno vlogo pri zagotavljanju vsakodnevnega servisa za občane in s tem povezane finančne potrebe,” je za naš portal e-Maribor povedal Dejan Kaloh, poslanec SDS.

Šarčeva vlada je občinam vzela precej denarja. Čeprav je zanimivo, da je bil tudi Šarec župan in bi prvi moral vedeti, koliko je za občine pomembna povprečnina.

Koliko denarja bodo dobile sosednje mariborske občine na letni ravni?

Občinapovprečnine prejpovpračnine sedaj
Maribor66.036.28569.942.796
Duplek4.097.2604.339.642
Miklavž na Dravskem polju4.022.4434.260.399
Selnica ob Dravi2.638.6242.794.717
Ruše4.146.1564.391.430
Kungota2.788.5472.953.827
Starše2.362.9202.502.704
Šentilj4.943.2225.235.648
Hoče- Slivnica6.979.7757.392.678

MG