Lisičke opravile prvo preizkušnjo na poti do novega naslova z odliko

Lisičke - Hokejsko drsalni klub Maribor
Preteklo nedeljo so Lisičke v domači Ledni na prvi polfinalni tekmi WIHL, ki šteje tudi za Državno prvenstvo, gostile igralke HK SŽ Olimpije.
S preudarno igro skozi celotno tekmo so brez težav nadzirale potek srečanja in nasprotnice nadstreljale s 60:20.
Že v prvi tretjini so si Lisičke z golom Tineje Friš Lorber in dvema goloma Julije Blazinšek zagotovile prepričljivo razliko, ki so jo skozi srečanje le še povečevale.
V drugi tretjini je Ana Bauman v igri z igralko več povečala prednost na 4 zadetke, v tretji pa je z novim golom svoj hat-trick dopolnila Julija Blazinšek. Olimpija je uspela zmanjšati rezultat v 56. minuti srečanja, le minuto kasneje pa so ponovno odgovorile Lisičke,. Ana Bauman je zadela za končnih 6:1.
Igralka tekme je bila vratarka Mia Čerič, ki je brez težav lovila redke strele nasprotnic in kočala srečanje pri 95,00% uspešnosti.
6 : 1 (3:0, 1:0, 2:1)
1:0 Friš Lorber Ti. (17) (PS)
2:0 Blazinšek J. (20) (Buljeta L. (23), Golob A. (19))
3:0 Blazinšek J. (20) (Senegačnik Jakovac T. (24))
4:0 Bauman A. (14) (Friš Lorber Ta. (15), Zubčević L. (27)) (+1)
5:0 Blazinšek J. (20) (Buljeta L. (23)) (-1)
6:1 Bauman A. (14) (Lepir T. (16), Friš Lorber Ta. (15))