Maribor gladko premagal Olimpijo v prvem večnem derbiju

maribor

22. krog se je zaključil z najpomembnejšo tekmo v Sloveniji. Prvi večni derbi v koledarskem letu je gladko pripadel Mariboru, ki je nanizal sedmo prvenstveno zmago, medtem ko je Olimpija doživela komaj tretji poraz.

Odvisno od zornega kota: -12 točk oziroma +12 točk znaša zdaj razlika med vodilnima kluboma Slovenije. Do konca Prve lige 2022/23 je še 14 krogov, tudi še zadnji večni derbi v Ljubljani, ki bo v 31. krogu določenem za soboto, 15. aprila.

Vipotnik zadel še na večnem derbiju

Prvi strel v okvir vat na tekmi je v 12. minuti sprožil kapetan vijoličastih Martin Milec, ki je bil pred tekmo razglašen za vijol’čnega bojevnika. Na drugi strani je za zeleno-bele prvi zagrozil Justas Lasickas.

V 22. minuti polni Ljudski vrt eksplodiral od navdušenja. Ivan Brnić je s hitro podajo v prosto našel prvega napadalca Maribora, prvi močan strel je Matevž Vidovšek še ubranil, a Žan Vipotnik je v drugem poskusu s strelom od tal zatresel mrežo Olimpije za 1:0. Dvanajsti gol 20-letnika iz Slovenskih Konjic, ki je s tem prevzel vodstvo na lestvici strelcev v Prvi ligi!

Brnić vrtel zmaje kot na vrtiljaku

Ljubljančani so resno zagrozili v 28. minuti, ko je Aljaž Krefl udaril tik mimo vratnice. Zatem je Josip Iličić prepravil strel Marku Božiću, ki pa je meril malo previsoko. Že v naslednji akciji po novi domiselni podaji Brnića je znova zapretil Božić, a je Vidovšek branil. Do svoje priložnosti je prišel tudi Brnić, najbolj razigrani nogometaš prvega polčasa.

21-letni Hrvat je bil ključni mož tudi za drugi gol Štajerce. Na desnem krilu je Brnić zaposlil Gregorja Sikoška, ki je s povratno žogo sredi 16-m prostora našel Božića, ki je v tretje našel pot v mrežo Olimpije.

Odličen prvi polčas Maribora in obupna igra Olimpije, ki je bila celo zadovoljna, da zaostaja zgolj z 0:2. Pri poskusih strelov je po 45 minutah bilo sicer na papirju tesno (6:5 za Maribor), a zato streli v okvir vrat govorijo pravo zgodbo: 5:2 za Maribor.

Iličić izključen, a Jug ubranil 11-m Kvesića

Drugi polčas je hitro prinesel zasuk v poteku derbija. Ob prostem strelu Olimpije je Josip Iličić ob skoku živega zidu namerno igral z roko, za kar je sodnik Denis Šmajc dosodil najstrožjo kazen, nato je pokazal rumeni karton, s čimer je bil Iličić izključen na svojem prvem večnem derbiju, saj je v 27. minuti že prejel prvi rumeni karton.

K izvedbi 11-m je pristopil Mario Kvesić, ki je z bele točke v 92. minuti odločil večni derbi v 13. krogu. A tokrat je Ažbe Jug prebral namero 31-letnika iz BiH-a, saj je vratar Maribora s panterskim skokom v svoj levi kot odbil Kvesićevo žogo. Izbruh navdušenja med vijoličastimi na zelenici in tribunah.

Pot prho predčasno tudi Krefl

Olimpija je začela oblegati Jugova vrata, a brez pravega zaključka, nato pa si je Krefl v 62. minuti privoščil nespameten prekršek, za katerega je prejel drugi rumeni karton in številčno razmerje se je izenačilo. Zanimivo, da je levi bočni branilec zmajev prvi rumeni karto prejel prav tako v 27. minuti, ko se je zaiskrilo med njim in Iličićem.

Ob igri 10 na 10 si je več priložnosti priigral Maribor, a je bil Vidovšek parkrat na pravem mestu. V 80. minuti so gostje zahtevali novo najstrožjo kazen, ker je Milec igral z roko. VAR je res posredoval, sodnik Šmajc pa si je šel pogledati videoposnetek, ki je potrdil igranje z roko, a na samem začetku akcije je rezervist Aldair bil za las v prepovedanem položaju, zaradi česar ni bilo druge 11-m za Olimpijo.

Po strelu rezervista Posavca se je z novo parado izkazal Jug, ki je zaznamoval drugi polčas derbija. Zaradi več prekinitev, tudi zaradi pirotehnike, a tudi poškodb in menjav, je bilo sedem minut sodnikovega dodatka.

Blokiranje oglasov

Podprite nas tako, da onemogočite razširitve za blokiranje oglasov za naše spletno mesto v svojih brskalnikih in/ali antivirusnih programih.