Maribor gostil večni derbi! Maribor in Olimpija sta se razšla brez zadetkov!

maribor
Maribor gosti večni derbi! Maribor in Olimpija sta se razšla brez zadetkov!

Štajerska prestolnica je prizorišče najbolj prestižnega nogometnega obračuna na slovenskih tleh. V Ljudskem vrtu se na tekmi 12. kroga Prve lige merita Maribor in Olimpija.

V zdajšnjem obdobju obračunov med vijoličastimi in zeleno-belimi ima Maribor 19 zmag, Olimpija je dosegla devet uspehov, na 21 derbijih pa ni bilo zmagovalca. Skupna razlika v golih je tako razumljivo 60:49 v korist Štajercev. V Ljudskem vrtu so gostitelji dobili 10 derbijev, 10-krat je bilo neodločeno, Ljubljančani pa so slavili zmago štirikrat, nazadnje pred dvema letoma (11. maja) s kar 3:0.

Prvi polčas:

Maribor je bolje odprl tekmo, v 4. minuti je vratar Vidmar po podaji Mutavčića pravočasno počistil pred Ognjenom Mudrinskim. Po tretjini igre v prvem polčasu je Alvir z levico zadel vratnico.

Olimpija se je nato le otresla pritiska, najbližje zadetku je bila v 43. minuti, ko je Tall dobro meril z glavo. Vratar Jug se je moral zelo potruditi, da je žogo odbil v kot.

Razmerje v strelih v okvir vrat je po 45 minutah 3:1, v kotih pa 0:6.

Drugi polčas:

Na začetku drugega dela igre je ponovno zapretil Žugelj, izkazal pa se je Vidmar. V 58. minuti je bil ponovno nevaren Špehar, tudi domači vratar Jug pa je nakazal, da je to večer obeh vratarjev v Ljudskem vrtu.

Tudi tretji rumeni karton so si “priborili” domači, dobil pa ga je Mudrinski.

V 76. minuti so ponovno zapretili tokrat beli Ljubljančani. Tomislav Tomić je sproil v gneči v kazenskem prostoru, njegov poskus pa je bil blokiran.

Srečanje je bilo pred zadnjimi desetimi minutami za nekaj trenutkov zaradi pirotehničnega šova navijačev tudi prekinjeno.

V 86. minuti je po desni strani v kazenski prostor prodrl Mirko Mutavčić, njegovega predložka opa v gneči ni uspel izkoristiti rezervist Vid Koderman.

Četrti sodnik Matej Jug je malce kasneje pokazal, da bodo nogometaši imeli na voljo še pet minut dodatnega časa.

Blokiranje oglasov

Podprite nas tako, da onemogočite razširitve za blokiranje oglasov za naše spletno mesto v svojih brskalnikih in/ali antivirusnih programih.