“Mnogo, mnogo prezgodaj nas je v tragični nesreči zapustil Beni, fant z velikim srcem, ki je pustil globoko sled na Vrhniki,” je predsednik Slovenske demokratske mladine (SDM), Luka Simonič, zapisal ob izgubi njihovega člana.
“Z globoko žalostjo v srcih sporočamo, da nas je mnogo prezgodaj zapustil naš dragi prijatelj in predsednik SDM Vrhnika – Borovnica,” so na omrežju X sporočili člani podmladka stranke SDS.
Benjamin Pevec, ki je umrl v tragični nesreči. Benjamin je bil več kot le član – bil je gonilna sila mladih v svojem kraju ter neomajen zagovornik vrednot, v katere je verjel. Vedno je bil pripravljen pomagati, spodbuditi, povezovati. S svojo predanostjo, energijo in ljubeznijo do domovine je puščal neizbrisen pečat – ne samo v naši organizaciji, temveč v skupnosti, ki jo je z vsem srcem sooblikoval. Njegova odsotnost bo boleča, a spomin nanj bo ostal živ – v naših dejanjih, v projektih, ki jih bomo nadaljevali v njegovem duhu, in v vrednotah, ki jih bomo s ponosom ohranjali. Iskreno sožalje njegovi družini, prijateljem in vsem, ki so ga poznali in imeli radi.
Naj bo Beniju lahka slovenska zemlja!
🕯 Poslovil se je naš dragi Benjamin 🕯
Z globoko žalostjo v srcih sporočamo, da nas je mnogo prezgodaj zapustil naš dragi prijatelj in predsednik SDM Vrhnika – Borovnica, Benjamin Pevec, ki je umrl v tragični nesreči.
Benjamin je bil več kot le član – bil je gonilna sila… pic.twitter.com/9CkxJXrtj5
— SDM (@organizacijaSDM) September 30, 2025