Junaška zmaga Slovenije za četrtfinale na Oi!

DONČIČ košaRKARJEM
slika, slovenska košarka (twitter)

Slovenska košarkarska reprezentanca je po veliki drami v zadnji tekmi skupinskega dela olimpijskih iger v Tokiu premagala Španijo in osvojila prvo mesto. Kdo bo tekmec v četrtfinalu, bo znano po žrebu. Jasno je, da bo to Italija ali Nemčija.

SLOVENSKI KOŠARKARJI V ČETRTFINALU

Slovenija je najboljša v skupini in bo igrala z Italijo ali Nemčijo. Španci pa bodo igrali z Američani, Francozi ali Avstralci.

Prvo četrtino so  Španci dobili s +4 (24:20), Dončič pa je naredil tri osebne napake, Drugo četrtino je Slovenija  začela z delnim izidom 0:6, po trojki Eda Murića je Slovenija tudi prvič na tekmi prevzela vodstvo (24:26). Po drugi trojki Abalda in dveh zadetih prostih metih Tobeyja je bil izid znova izenačen (39:39). Tobey je bil znova uspešen, tokrat z metom iz igre, a Rubio je prav tako zadel (44:41). To so bile tudi zadnje točke v prvem polčasu. V prvem polčasu sta največ točk dosegla Ricky Rubio (11 točk) in Vlatko Čančar (12 točk). Luka Dončić, ki ima tri osebne napake, je dosegel 8 točk. Tretjo četrtino  so Španci začeli z delnim izidom 5:0 (49:41). Po drugem košu Dimca in trojki Čančarja je Slovenija zaostajala ob koncu tretje četrtine za dve točki (68:66). Dimec se je dobro znašel pod košem, dosegel je koš za izenačenje (68:68). Četrta četrtina. Dončić je zadnjo četrtino začel s hitrim košem za izenačenje (70:70). V hitrem protinapadu je zabil Tobey (70:72). Proti koncu tekme je bil Prepelič zanesljiv s črte prostih metov (87:90). Do konca je še 13,4 sekunde, Scariolo je vzel zadnjo minuto odmora. Rubio je zgrešil trojko. Do žoge je prišel Dragić, ki so ga Španci ustavilu z osebno. Dragić je zadel oba prosta meta (87:92). (vir RTV SLO).

ŠPANIJA – SLOVENIJA
87:95 (24:20, 20:21, 26:27, 17:27)

Fantom slovenske košarkarske reprezentanci ob zmagi in uvrstitvi v četrt finale iskreno čestitamo tudi s portala e-maribor!

P.M.

Facebook
Twitter
LinkedIn

Blokiranje oglasov

Podprite nas tako, da onemogočite razširitve za blokiranje oglasov za naše spletno mesto v svojih brskalnikih in/ali antivirusnih programih.