Maribor je državni prvak!

Vir: Nk Maribor

Maribor je v 32. krogu Prve lige Telekom po enem letu naslov vrnil domov pod Kalvarijo. Še pred tekmo 32. kola z Gorico je bilo jasno, da je Maribor novi državi prvak, saj so Domžale popoldan visoko, s kar 3:0, izgubile v Kopru.  Maribor je s tekmo manj obdržal 14 točk prednosti pred drugouvrščenimi Domžalami in 15 pred tretjeuvrščeno Olimpijo, kar pomeni neulovljivo prednost, saj je v naslednjih štirih krogih na voljo le še 12 točk.

Tekma z Gorico se je začela ob 20.15 v Ljudskem vrtu. Tekmo so bolje začeli domači, ki pa premoči niso uspeli kronati z zadetkom. Neučinkovitost pred goriškimi vrati se jim je maščevala v 35. minuti, ko se je Dejan Žigon dobro znašel v kazenskem prostoru nasprotnika in popeljal Gorico v vodstvo. Do konca prvega polčasa se rezultat več ni spremenil.

Mariborčani so odgovorili v 52. minuti, ko je po podaji Palčiča z glavo zadel Novaković, vendar pa vodstva Mariborčanom ni uspelo dolgo zadržati. V 72. minuti so Goričani lepo izigrali mariborsko obrambo, žogo pa je v gol pospravil Nigerijec Bede Amarachi Osuji. Da po tekmi novim prvakom v ustih ni ostalo grenkega priokusa je v 87. minuti s svojim drugim golom na tekmi poskrbel Novaković, ki je ponovno zadel z glavo in preprečil prvi poraz Maribora v spomladanskem delu prvenstva.

Za vijoličaste je to že 14. naslov državnega prvaka in jim v novi sezoni prinaša kvalifikacije za Ligo prvakov, ki jih bodo Mariborčani začeli v drugem krogu. Termina prvih tekem sta 11. oziroma 12. 7., povratne tekme pa bodo odigrane 18. oziroma 19. 7. Žreb parov kvalifikacij bo 19. 6. 2017 v Nyonu.