Maribor z desetimi igralci do zmage v Mostarju!

Vir: NK Maribor/ Facebook

Mariborčani so v peklensko vročem Mostarju odigrali prvo tekmo drugega kola kvalifikacij za Ligo prvakov in delo opravili z odliko. Videli smo zanimivo, dinamično predstavo obeh ekip, ki so jo na koncu odločile izkušnje in kvaliteta.

Tekmo so bolje začeli domači. Že v 9. minuti je glavni sodnik po prekršku Šulerja hitro dosodil enajstmetrovko. Streljal je Bilbija, zadel vratnico, Handanović pa je žogo uspel obvladati.

V 12. minuti ponovno nevarnost za Maribor. Zrinjski je iz prostega strela zagrozil Mariboru, ponovno pa je dobro odreagiral zimzeleni Handanović. Vijolični so nato počasi začeli vspostavljati ravnotežje na igrišču. V 14. minuti smo se že razveselil vodstva naših. Rajčevič je po strelu Vrhovca uspel pospraviti žogo za hrbet vratarja Pirića, vendar je sodnik upravičeno ocenil da je bil Vrhovec v prepovedanem položaju. V 25. minuti je po dobri podaji Ahmedija Hotić prišel do strela z glavo, vendar streljaj mimo gola Zrinjskega.

V 43. minuti pa veselje vse Slovenije, ki še gleda evropske tekme. V kazenskem prostoru Zrinjskega se je po podaji Hotića dobro boril Bajde, žogo spravil do nepokritega Zahovića, kateri je žogo hladnokrvno pospravil v mrežo Zrinjskega.

Tudi drugi polčas so bolje odprli nogometaši Zrinjskega, vendar si resnejše priložnosti niso priigrali. Mariborčani so dobro razbijali igro Bosancev in poizkušali preko protinapadov doseči zadetek. V 68. minuti pa šok za Mariborčane. Vrhovec je po prekršku prejel drugi rumeni karton in si prislužil pot v slačilnico. Milanič je moral reagirati, zato je opravil kar dvojno menjavo. Razpoloženega Hotića je zamenjal izkušen Tavares, Zahovića pa Pihler.

Naši so se vse do 89. minute dobro upirali številčno premočnemu tekmecu. Takrat se je v kazenskem prostoru sam znašel Todorović in tudi z nekaj sreče žogo spravil za hrbet Handanovića. Domači so po zadetku dobili krila in stisnili Mariborčane pred njihov kazenski prostor. Gol je dobesedno visel v zraku.

V tretji minuti podaljška je na sceno stopil danes eden izmed najboljših igralcev Maribora. V kazenskem prostoru je po dobrem prodoru padel Valon Ahmedi, sodnik pa je že drugič na tekmi pokazal na belo točko, tokrat za Maribor. Enajstmetrovko je izvedel največji Mariborčan med vsemi, Marcos Tavares in popeljal Maribor v vodstvo z 1:2. Do konca tekme je imel Ahmedi po podaji Tavaresa celo lepo priložnost za povišanje vodstva, vendar ni uspel premagati vratarja Pirića.

Maribor je svoje delo ta teden opravil z odliko. Jutri držimo pesti za dve preostali slovenski ekipi v evropskih tekmovanjih, Domžale in Gorico.