Mariborčani pokazali premalo za evropsko jesen

V Mariborskem Ljudskem vrtu, je pred polnimi tribunami poteka povratna tekma tretjega kroga kvalifikacij za evropsko ligo. Zaostanek Mariborčanov proti Rangersom s prve tekme  3:1, je bil prevelik. Mariborčani niso uspeli, tekma se je končala brez zadetkov.

Postavi moštev sta bili: NK Maribor: Handanović, Viler, Ivković, Šuler, Klinar, Vrhovec, Dervišević, Hotić, Mešanović, Tavares in Zahović. Glasgow Rangers: McGregor, Tavernier, Goldson, Katić, Halliday, Ejaria, Jack, Candeias, Arfield, Murphy in Morelos.

Mariborčani niso izkoristili številne priložnosti v prvem in v drugem polčasu. Največjo  je  v 70. minuti zapravil kapetan Mariborčanov Marcos Tavares, ki je v 90. minuti zapravi tudi 11-metrovko.

Evropske sezone je za Maribor konec, ostaja le še boj za državni in pokalni naslov.

NK Maribor – Rangers FC 0:0 (0:0) – (1:3)