Maribor izpadel, v finalu Olimpija

Maribor in Olimpija sta v drugi tekmi polfinala Pokala Slovenije v Ljudskem vrtu remizirala z 1:1. V finale, v katerem se bodo pomerili z Domžalami, tako napredujejo Ljubljančani.

Mariborčani, ki so prvo tekmo prejšnji teden v Ljubljani izgubili z 2:1, so napovedovali napad od prve minute. V Ljudskem vrtu so tekmo začeli s kar tremi napadalci Novakovićem, Tavaresom in Zahovićem. Že po petih minutah igre je Tavares poizkušal z močnim strelom, vendar je vratar Olimpije Vodišek strel ubranil. Maribor je prve pol ure prevladoval na igrišču. Pripravili so si kar nekaj lepih priložnosti, vendar jim je za zadetek vedno zmanjkalo nekaj natančnosti in sreče. Olimpija je nekajkrat zapretila iz protinapadov.

V 32. minuti pa šok za domače. Romun Cretu je z natančnim strelom v levi zgornji kot premagal mariborskega vratarja Matka Obradovića. Tako je Maribor za napredovanje naenkrat potreboval tri zadetke in dva za podaljške. Gol je šokiral igralce Maribora, ki si do konca polčasa niso priigrali več niti ene resnejše priložnosti.

Drugi polčas so igralci Maribora začeli slabo. Igralci Olimpije so izpeljali kar nekaj lepih akcij, ki pa niso obrodile sadov. V nadaljevanju so se osredotočili na branjenje svojega gola. Mariborčani so se trudili izpeljati nevarnejšo akcijo, kar jim ni dobro uspevalo.

V 61. minuti je v igro vstopil Dare Vršič, katerega odsotnost se je Mariboru v prvem polčasu zelo poznala. Igra Maribora je takoj postala bolj tekoča. Že v 64. minuti je z močnim strelom iz osemnajstih metrov poizkušal Viler, vendar je žoga letela mimo desne vratnice vratarja Vodiška.

V 71. minuti eksplozija na tribunah Ljudskega vrta. Dino Hotić je z izjemnim strelom iz približno dvajsetih metrov matiral vratarja Olimpije in Mariborčanom povrnil upe o napredovanju v finale Pokala Slovenije. Domači so napadli z vsemi močmi, vendar jim rezultata do konca ni uspelo preobrniti.

Napredovanja v finale so se tako veselili navijači Olimpije, Mariborčanom pa ostaja v tolažbo, da imajo v prvenstvu 13 točk prednosti pred obema finalistoma.