V središču Maribor se je danes odvila zgodba, ki dokazuje, da poštenost še vedno živi med nami. Včasih ena majhna, tiha odločitev nekomu spremeni cel dan. In to je taka zgodba.
V jutranjih urah, okoli osme ure, je Mariborčan v bližini Slomškov trg izgubil denarnico, v kateri je bila večja vsota denarja skupaj z osebnimi dokumenti. Sledil je dan negotovosti in iskanja. Lastnik se je večkrat vračal na kraj, kjer bi denarnico lahko izgubil, preverjal okolico in upal na srečen razplet, a so se ure brez uspeha le kopičile. V takšnih trenutkih se hitro pojavi občutek nemoči in vprašanje, ali bo izgubljeno sploh še kdaj našel.
A zgodba je dobila nepričakovan preobrat. Ob vrnitvi domov ga je v nabiralniku pričakalo presenečenje – izgubljena denarnica. Še bolj presenetljivo pa je bilo dejstvo, da je bila vrnjena z vso vsebino, do zadnjega evra. Neznani najditelj se ni izpostavil, ni pustil sporočila ali kontakta, temveč je tiho opravil dobro delo in odšel.
Prav zaradi tega zdaj lastnik preko družbenih omrežij išče poštenega posameznika, da bi se mu lahko osebno zahvalil in ga povabil na kosilo, koncert ali sproščujoč oddih v toplicah. Zgodba se je hitro razširila, kot primer redke, a toliko bolj dragocene človeške geste.
Zato pozivamo tudi mi dobrega in poštenega človeka, da se javi lastniku.