Pred nekaj dnevi je kot strela z jasnega v javnost prišla novica da ne bo več nočnega dežurstva na Policijski postaji Slovenska Bistrica. Kdo bo ponoči varoval prebivalce kar štirih občin?
Župani občin Slovenska Bistrica, Poljčane, Makole in Oplotnica so že oktobra na ministrstvo naslovili obsežen dopis, v katerem opozarjajo na naraščajoč vandalizem na javnih površinah. Ta občinam povzroča dodatne stroške zaradi popravil urbane opreme, poškodovanih objektov in druge javne infrastrukture. Poleg tega izpostavljajo vse več objestnih ravnanj v prometu, zlasti med mladimi vozniki motornih vozil in uporabniki električnih skirojev, ki pogosto ogrožajo sebe in druge udeležence v prometu. A kot da je Golobova vlada gluha za vse predloge.
Na Ministrstvu za notranje zadeve so tako ukinili nočno dežurstvo na Policijski postaji Slovenska Bistrica. Še ena neumnost te vlade in novega notranjega ministra iz vrst Svobode. Le kdo bo sedaj varoval prebivalce? Čeprav na ministrstvu mirijo, da so varnostne razmere na območju stabilne in da naj bi optimizacija delovnih procesov omogočila učinkovitejše delo policije in krajše odzivne čase. A so podobno govorili tudi za Novo mesto, pa se jim je zgodil Aleš Šutar. Golobova vlada in Ministrstvo za notranje zadeve sta tako slovensko policijo pripeljala do roba propada.
“Varnost Slovencev je pod resnim vprašajem! Ponoči ugašajo luči na postajah, patrulj ni dovolj, odzivni časi se daljšajo. Kdo bo zaščitil naše družine, domove, otroke pred vlomi, nasiljem in kriminalom? Medtem pa vlada in #MNZ brez sramu trošita milijone za varovanje ilegalnih migrantov na meji, v azilnih domovih in centrih! Za prišleke imajo policiste, patrulje, ograje, celo vojsko napotijo. Za Slovence pa nič! Nihče ne ostane brez pomoči? Laž! Ko boš ti ali tvoja družina potrebovala policijo sredi noči, je morda ne bo,” pravi tudi Zmago Jelinčič, predsednik SNS.
V sindikatu poudarjajo, da ne želijo, da lokalno prebivalstvo tam, kjer že danes ni več dežurnih policistov, marsikje pa tudi ne več 24-urne patruljne službe, zapiranje policijskih enot razume kot umik države iz njihovega okolja.