Mariborčani povsem nadigrali Olimpijo

Za Mariborčane se je evropska pot sicer zaključila. Ampak derbi med Olimpijo in Mariborom pa je le nekaj posebnega. Mariborčani so imeli  sicer nekaj težav, saj niso igrali. Dokazali so svojo suverenost in uigranost Milec, Rajčević, Šme in Šuler.

Ofenzivna igra Maribora je obrodila sadove, saj so povsem nadigrali Olimpijo v Stožicah.

• Prvi gol je padel v 26. minuti  Pred vratarjem Ivačičem se je znašel Mlakar, in z prečudovitim strelom dosegel vodstvo Maribora 0:1!
  • Drugi gol v 49 minuti. Takoj na začetku drugega polčasa. Dervišević je poslal nevaren predložek iz prostega strela pred vrata Ljubljančanov, žoga pa je zletela mimo ljubljanskih branilcev naravnost v gol, 0:2!
  • Tretji gol. 70 minuta! Mlakar je žogo lepo podal do Hotića, ta pa je zadel z roba kazenskega prostora za 0:3!

Naj spomnimo da je bil ob zaključku 1. polčasa storjen prekršek mariborskega igralca Mešanoviča nas Savičem, sodnik je pokazal na najstrožjo kazen. Kronaveter, Mariborčan v ljubljanskem dresu, pa ni uspel premagati mariborskega vratarja Handanoviča.

Strelci so bili: 0:1 Mlakar (26), 0:2 Dervišević (49), 0:3 Hotić (70). Mariborčani so se zasidrali na vrhu lestvice in pred Olimpijo vodijo za 8 točk!